Україна і Чехія домовилися про співпрацю у сфері освіти

Україна і Чехія домовилися про співпрацю у сфері освіти. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Міністерства освіти і науки, передають Українські Новини.

"2 грудня 2015 в посольстві Чеської Республіки в Україні відбулося підписання меморандуму про взаєморозуміння між Чеським агентством розвитку (CzDA) та Міністерством освіти і науки України", - сказано в ньому.

Меморандум був підписаний першим заступником міністра освіти і науки Інною Совсун і директором Чеського агентства розвитку Міхалом Капланом в присутності заступника посла Чехії Павла Бучека.

Каплан зазначив, що Чеська Республіка прийняла рішення про свій внесок у постконфліктне відновлення сходу України та підтримку прагнень України до демократичних перетворень.

Меморандум про взаєморозуміння передбачає три напрямки співпраці з чеською стороною: 
  • підвищення рівня інституційної спроможності Міністерства освіти і науки, (експертна підтримка напрямків роботи та рішень міністерства в освітній політиці);
  • співпраця між чеськими та українськими вищими навчальними закладами;
  • матеріально-технічна підтримка Чехією приміщеннях зі сходу України університетів та регіональних центрів оцінювання якості освіти (закупівля сканерів для двох регіональних центрів, проведення ремонтних робіт у гуртожитках та приміщеннях евакуйованих університетів).
За словами директора Чеського агентства розвитку, на реалізацію трьох напрямків меморандуму агентство виділить близько 23 млн чеських крон, або 800 тис. євро на період до 2016 року.

04 грудня 2015 Джерело: www.ubr.ua